• Adres
  • Efeler / AYDIN / TÜRKİYE
  • akbim@akbim.com.tr
  • 0256 214 4698
  • Hafta İçi - 09:00 - 18:00
  • Pazar Kapalı

Microsoft Ürünleri Çözüm Noktası                         

Microsoft Business Partner olarak kamu ve özel sektördeki tüm son kullanıcılara çözüm ve hizmet sağlamaktayız.

Microsoft Çözüm Noktaları, Microsoft ürünlerinde uzmanlaşmış kadroları, bilgi birikimi, tecrübesi ve işine yaptığı yatırımları ile farklılaşmış bayiler arasından son derece titiz bir çalışma ile seçilmektedir.

Microsoft Çözüm Noktaları Microsoft ürün portföyünden sertifikalara sahiptirler ve birçoğu belirli ürün ve çözümler üzerinde uzmanlaşmıştır.

Microsoft'da bulunan tüm ürün yelpazesini, güncel ürün ve kampanyaları ve fırsatları size en avantajlı fiyatlar ile ulaştırmak için her zaman hizmetinizde olan firmamız, alanında uzman ve eğitimli kadrosuyla, kalite standartlarına uygun olarak, kurumlara katma değer sağlayacak microsoft yazılım ürünleri ve satış sonrası destek hizmetleri sunmaktadır.
Bu süreçlerin en önemlisi; mevcut Microsoft işletim sistemi ve uygulama yazılım lisanslarının kontrolü, tamamlanması ve kurumun tüm iş süreçlerini kapsayan etkin bir lisanslama politikası oluşturulmasıdır.

Yazılım (Software) Lisanslama Çözümleri

Yazılım Lisansı Nedir?
Telif hakkına sahip olan yazılım üreticisinin haklarını koruyan, yazılım ürününü satın alan şahıs veya firmanın ise tanımlanmış bir şekilde yazılımı kullanmasına izin veren bir sözleşmedir.

Neden Lisanslama Yapılmalıdır?
A.B.D. Telif Hakları Sözleşmesi ve uluslararası telif hakları anlaşmalarına göre, telif hakkına sahip olan üreticiden, bilgisayar yazılımının ve yazılım bileşenlerinin belirli kullanım hakkı alınmadan; her ne sebeple olursa olsun kopyalanması, kullanımı ve dağıtımı yasaktır. 
Bilgisayar yazılımları, “Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu” kapsamında yasal koruma altındadır. 3 Mart 2001'de Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'nda yapılan değişikliklerle korsan yazılım kullanılması, kopyalanması veya satışı halinde uygulanacak cezalar şöyle şekillenmiştir:
- Eksik her bir lisans başına 24.000 TL'den 121.000 TL'ye kadar para cezası
- 2 seneden 6 seneye kadar, paraya çevrilmeksizin hapis cezası
- 3 seneye kadar meslekten men
- Korsan yazılım yüklü bilgisayarlara el konulması

Lisanslamanın Faydaları
- Korsan yazılım kullananların isminin geçtiği listelerde yer almayacağınız için itibar kaybına uğramazsınız.
- Korsan yazılımların beraberinde getirdiği virüs ve hatalı yazılım gibi olumsuzluklardan etkilenmezsiniz.
- Yazılımla ilgili teknik destek ve danışmanlık hizmeti alarak, ürünün etkin bir şekilde kullanabilirsiniz.
- Yeterli bir dokümantasyon ve kaynaklara sahip olacağınız için, çalışmalarınızı problemsiz bir şekilde devam ettirirsiniz.
- Kullandığınız yazılımların yeni sürümlerini çok daha uygun maliyetlerle temin edebilirsiniz.
- Yazılım sektörünün, yeni yazılımları daha düşük maliyetlerle geliştirmesine ve sunmasına katkı sağlamış olursunuz.
- Sektörün gelişmesine paralel olarak yeni istihdam olanaklarının yaratılmasında pay sahibi olursunuz.
- Kayıt dışı ekonominin büyümesini engelleyerek vergi gelirlerinin artmasına yardımcı olursunuz.
- Ülkemizin, yazılım telif hakları konusunda çağdaş ülkeler düzeyine yükselmesine katkıda bulunursunuz.

Lisanslama Kapsamında Neler Yapıyoruz?
Lisanslama modelinin tespiti ve seçilen lisanslama modeliyle elde edilen faydanın, kurum bünyesine aktarılması büyük bir yetkinlik ve deneyim gerektirmektedir. Bilinçli yapılan bir lisanslama hem maliyetleri düşürmekte hem de doğru yasallaştırmayı sağlamaktadır.

Firmamız, uzman ve deneyimli kadrosu ile yazılım lisanslama sürecinde kurumların/işletmelerin yazılım ihtiyaçlarını anlayarak, mevcut yazılımlarını inceler ve kurumun/işletmenin çıkarları doğrultusunda bir lisanslama modeli oluşturur. Kurumlara/işletmelere, mevcut kampanya ve özel şartlara göre en uygun fiyat ve lisanslama seçeneklerini sunar.

Microsoft 365 ile çalışma şeklinizi yeniden tasarlayın

Uzaktan veya şirket içinde çalışmanız fark etmeksizin gerçek zamanlı olarak sohbet edin, arama yapın, çevrimiçi toplantı düzenleyin ve işbirliği yapın. İşiniz için doğru fiyattaki gelişmiş güvenlik seçenekleriyle Teams, OneDrive bulut depolama ve Ofis uygulamaları dahil olmak üzere tek bir bütünleşik çözüm elde edin.

İş için Microsoft 365 Uygulamaları şunları içerir:

  • Office uygulamalarının her zaman en güncel masaüstü ve mobil sürümleri: Outlook, Word, Excel, PowerPoint ve OneNote’un yanı sıra yalnızca PC için Access ve Publisher.

  • Word, Excel ve PowerPoint’in web sürümleri.

  • 1 TB OneDrive bulut depolama alanıyla dosya depolama ve paylaşma.

  • Bir lisans, kullanıcı başına 5 telefon, 5 tablet ve 5 PC veya Mac bilgisayarda tam yüklü Office uygulamalarını kapsar.